راهنمای انتخاب دیتا دیود

اینکه شما تصمیم به مطالعه در مورد دیتا دیود کرده اید نشان می دهد که امنیت شبکه و اطلاعات سازمان یا مجموعه تحت نظارت شما بسیار مهم و حیاتی است. از همین رو ما این راهنمای انتخاب دیتا دیود را برای شما به نگارش آورده ایم تا به شما کمک کنیم انتخاب مناسبی انجام دهید.

برای هر کالایی پارامترهای گوناگونی مقایسه می شود تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید. برای دیتا دیود نیز همین مسیر را باید طی کنید تا بتوانید براساس پارامترهای گوناگون به بهترین گزینه دست پیدا کنید.

در صورتی که هنوز اطلاعات علمی کافی در مورد دیتا دیود ندارید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله “دیتا دیود چیست؟” را مطالعه کنید.

امنیت؛ مهمترین پارامتر

وقتی سازمان یا مجموعه ای تصمیم به تهیه دیتا دیود می گیرد یعنی اطلاعات بسیار ارزشمندی دارد که امنیت آنها بسیار مهم می باشد و امنیتی فراتر از امنیت معمولی که فایروال ها تامین می کنند را نیاز دارد. در نتیجه کاملا مشخص و واضح است که امنیت سخت افزاری که خریداری می کند بالاترین اولویت برای آن سازمان یا مجموعه می باشد.
اگر فرض کنیم دیتا دیود تهیه شده خود دارای حفره امنیتی باشد یعنی تمام تلاش صورت گرفته برای ایجاد امنیت در شبکه هدر می رود. پس دقت بسیار زیادی لازم است تا بتوانید دیتا دیودی تهیه کنید که خود دارای حفره های امنیتی نباشد.

دیتا دیود پرتو ارتباط صبا

رضایت مشتریان

اگر تولید کننده ای بتواند رضایت مشتریان قبلی خود را بدست آورد؛ قطعا توانسته است خدمات خوبی ارائه کند تا این رضایتمندی را بدست بیاورد. رضایت مشتریان از طریق دو اصل “خدمات پس از فروش” و “آموزش” تامین می گردد.

خدمات پس از فروش

در مورد دیتا دیودی که تهیه می کنید همیشه به موضوع گارانتی و خدمات پس از فروش دقت کنید. بهترین کالاهای ساخته شده در جهان نیاز به خدمات پس از فروش دارند. اگر کالایی را خریداری کنید و در زمانی که نیاز به پشتیبانی و خدمات دارید؛ پشتیبانی مناسبی دریافت نکنید یا با تاخیر این خدمات ارائه شود؛ شما در واقع کالای یکبار مصرف خریداری کرده اید که پس از مشکل باید آن را دور بیاندازید.

آموزش

امروزه آموزش و روش درست استفاده از محصولات یکی از خدماتی است که هر مجموعه ای باید به مشتریان خود ارائه کند. هیچ کسی بهتر از سازنده محصول نمی تواند آموزش های لازم را در اختیار شما قرار دهد. شرکت هایی که بر روی تولید محتوای آموزشی برای مشتریان خود وقت می گذارند یعنی به آنها اهمیت می دهند.

تاییدیه افتا

ما نمی توانیم همه دیتا دیود های موجود در بازار را خودمان بررسی کنیم تا به بهترین گزینه برسیم. افتا سازمانی می باشد که زیر نظر نهاد ریاست جمهوری فعالیت می کند و به محصولات تولید شده توسط شرکت ها در صورت رعایت استانداردهای لازم و دریافت تاییدیه آزمون های فنی و امنیتی گواهینامه ارائه می نماید. شما می توانید لیست محصولات دارای تاییدیه افتا را مشاهده نمایید.
در حال حاضر تنها دیتا دیود دارای تاییدیه به شماره گواهی CBP-C626-9901 مربوط به شرکت پرتو ارتباط صبا می باشد. مدل دیتا دیود دارای تاییدیه افتا G-200 می باشد. این تاییدیه تا تاریخ 1401/05 معتبر می باشد.